Home » Onderwijs » Research Masters » Landelijke Research Master Wijsbegeerte

Landelijke Research Master Wijsbegeerte

This page in English

De Landelijke Research Master Wijsbegeerte is een samenwerking tussen verschillende faculteiten wijsbegeerte aan Nederlandse universiteiten.
Deze specifieke research master moet het de student mogelijk maken een programma samen te stellen dat zo dicht mogelijk bij zijn filosofische belangstelling ligt.
Het vertrekpunt is een bestaande research master. De student kan vervolgens een voorstel doen waarin hij het programma van deze bestaande research master naar eigen belangstelling aanpast en uitbreidt. Dit uitbreiden kan met research master vakken die worden gedoceerd aan de deelnemende faculteiten.

Hoe werkt dit nu precies?

Je meldt je aan bij de wijsgerige research master van je keuze aan de betreffende universiteit. Iedere research master heeft zijn eigen toelatingseisen, deze zijn te vinden op de facultaire websites.

Als je bent toegelaten tot de research master van je keuze kun je een voorstel voor een programma doen bij de examencommissie van de betreffende opleiding. In dit voorstel bouw je een tweejarig programma van 120 ecs rondom de core courses van de research master. Hiervoor maak je een keuze uit de research master vakken die aan de deelnemende faculteiten gedoceerd worden. Het programma zal door de examencommissie beoordeeld worden op samenhang, voldoende niveau, de mate van overlap en de haalbaarheid van het programma. De examencommissies van de verschillende research masters zullen hierin hun eigen richtlijnen volgen. Ook de regels en richtlijnen en het examenreglement van de research master in kwestie zijn van toepassing.

Deelnemende research masters en faculteiten

De deelnemende research masters en faculteiten zijn:

  • Research Master Philosophy, Faculteit Geesteswetenschappen, Universiteit van Tilburg
    (website
  • Research Master Philosophy, Faculteit Geesteswetenschappen, Universiteit van Leiden
  • Research Master Philosophy, Faculteit Geesteswetenschappen, Universiteit van Utrecht
    (website)
  • Research Master in Philosophy, Faculteit der Filosofie, Radboud Universiteit Nijmegen
    (website)
  • Institutions: Erasmus Research Master in Philosophy & Economics, Faculteit der Wijsbegeerte, Erasmus Universiteit Rotterdam
    (website)
  • Research Master Philosophy, Faculteit der Filosofie, Universiteit van Groningen
    (website)

Het centrale informatiepunt voor de Landelijke Research Master Wijsbegeerte is de Faculteit Wijsbegeerte van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hier dient de student zich te laten registreren als student van de Landelijke Research Master Wijsbegeerte.

Erasmus Universiteit Rotterdam
Faculteit Wijsbegeerte
Mw. Drs. T. Herold
tel: 010-408 89 67
e-mail: herold@remove-this.fwb.eur.nl

FAQ's

1. Waar schrijf ik mij in?
Nadat je bent toegelaten tot de research master van je keuze schrijf je je via Studielink in voor deze research master.

2. Hoeveel en waar betaal ik collegegeld?
Het collegegeld verschilt per research master. Je betaalt collegegeld voor één opleiding aan de universiteit van je research master, ook al volg je tevens vakken aan andere universiteiten.

3. Als ik vakken in verschillende steden volg, krijg ik dan reiskosten vergoed?
Nee, reiskosten zijn voor eigen rekening.

4. Wie beoordeelt mijn programma?
De examencommissie van de research master waarvoor je je ingeschreven hebt.

5. Mag ik mijn programma nadat ik begonnen ben nog veranderen?
Ja, mits je goedkeuring van de examencommissie hebt gekregen. Iedere verandering in een al goedgekeurd programma moet weer door de examencommissie beoordeeld worden.

6. Mag ik alleen research master vakken kiezen?
Ja, je volgt een research master dus je mag alleen vakken inbrengen op dat niveau.

7. Hoe schrijf ik mij in voor vakken aan andere faculteiten?
Dit verschilt per faculteit. Meestal schrijf je je in als keuzevakstudent na overleg van een bewijs van betaald collegegeld. Voor meer informatie over de verschillende faculteiten kun je je wenden tot het algemene informatiepunt.
NB: Aan de Faculteit Geesteswetenschappen van de Universiteit van Leiden dien je toestemming te vragen aan de docent van het betreffende vak.

8. Hoeveel vakken van mijn research master mag ik aan een andere faculteit volgen?
Dit verschilt per research master en wordt per student bepaald in samenspraak met de examencommissie van die research master.

9. Waar moet ik op letten bij het samenstellen van mijn programma?
Je moet bij de samenstelling van je programma letten op het academische doel dat je voor ogen hebt. Soms zul je bijvoorbeeld voor meer functionele vakken kiezen met het oog op een mogelijk PhD traject.
Tevens moet je oog houden voor de haalbaarheid van je programma en de coherentie tussen de vakken.
Een voorbeeld van een programma zou kunnen zijn:

De vijf core courses van Institutions: Erasmus Research Master in Philosophy & Economics zijn:

  • Introductory workshop (2ec)
  • Foundations of New Institutional and Evolutionary Economics (10ec)
  • Advanced Philosophy and Methodology of Economics (10ec)
  • History of Economic Thought (7ec)
  • 20th Century History of Economic Thought (5ec)
  • The Culture of Economics (7ec)
  • Masterthesis (30ec)


Deze vakken (71ec) volg je allemaal aan de Erasmus Universiteit.
Vervolgens vul je de overige 49 ec van je programma met vakken uit research masters aan andere faculteiten.
Je staat ingeschreven als research master student aan de Faculteit Wijsbegeerte van de Erasmus Universiteit, betaalt collegegeld aan de Erasmus Universiteit en behaalt je master graad aan de Faculteit der Wijsbegeerte van de Erasmus Universiteit.

Contact

Faculteit Wijsbegeerte
Mw. Drs. T. Herold
tel: 010-408 89 67
e-mail: herold@remove-this.fwb.eur.nl