Promotie Drs. N.E. Betancourt
Titel proefschrift
Typical Atypicality
Promotoren:
Prof.dr. B. Krug
Datum
07 juni 2012 11:30
Locatie:
Woudestein, senaatszaal
Faculteit
Rotterdam School of Management, Erasmus University (RSM)

Betere overheidsregulering doet soms meer kwaad dan goed
Oorzaak is toename complexiteit
Het opstellen van betere regels leidt niet altijd tot een krachtiger instelling. Dat stelt Nathan Betancourt in zijn proefschrift 'Typical Atypicality: Formal and Informal Institutionele Conformity, Deviance, and Dynamics' (Formele en informele institutionele conformiteit, deviatie, dynamica). Hij onderzocht hoe veranderingen in overheidsregulering zowel de beoogde impact op gedrag kunnen verhogen als verlagen. Betancourt promoveert donderdag 7 juni 2012 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Uit het onderzoek van Betancourt kwam naar voren dat het opstellen van betere regels niet altijd leidt tot een krachtiger instituut. Zelfs wanneer veranderingen in formele instellingen of wetten leiden tot een hogere kwaliteit van procedures, kunnen ze in kracht inboeten. Dat komt doordat het veranderen van formele instellingen tegelijkertijd de complexiteit van de structuur verhoogt. De invoering van nieuwe procedures die de algemene kwaliteit van een formele instelling verhogen hebben daarom ook niet altijd een positief effect op de effectiviteit van de wet.
Betancourt richt zich ook op de personen die betrokken zijn bij het opstellen of codificeren van reguleringen. Zij zouden kunnen overwegen dat de manier waarop zij een formele instelling veranderen gevolgen heeft voor de onderliggende capaciteit van deze wet.
Het onderzoek van Betancourt is gebaseerd op archiefdata en op interviews rond de Faillissementswet Bedrijven in China. Hij betrok hierbij ook de carriĆØreontwikkeling van advocaten in Hong Kong. Betancourt heeft deze data ingezet om te bestuderen welk effect de Faillissementswet Bedrijven had op bedrijven en onderzoekt, ook wanneer individuele mobiliteit gebaat is bij het ingaan tegen de gevestigde orde.
Over het onderzoek
Het PhD-onderzoeksproject van Nathan Betancourt is verricht binnen het Erasmus Doctoral Programme in Business & Management, dat georganiseerd wordt door Erasmus Research Institute of Management (ERIM). ERIM is het gezamenlijke onderzoeksinstituut van de Rotterdam School of Management (RSM) en de Erasmus School of Economics (ESE) aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Nadere informatie:
Marianne Schouten, Media & Public Relations Manager voor RSM op +31 10 408 2877 of per e-mail op mschouten@rsm.nl
Publicatiedatum: 05 juni 2012
@erasmusnieuws volgen
