Erasmus Universiteit Rotterdam Nieuwsbrief 23
Ouders beter ondersteunen bij mediaopvoeding kinderen

Ouders willen concrete tips en ondersteuning om hun kinderen goed te kunnen begeleiden bij het omgaan met televisie, videogames, mobieltjes en internet. In de praktijk blijkt die steun nog niet optimaal. De ondersteuning aan ouders moet daarom beter georganiseerd worden, onder meer door een media-jeugdmonitor, een open database met informatie en betere samenwerking tussen professionals en organisaties. Dit concludeert bijzonder hoogleraar Mediaopvoeding prof.dr. Peter Nikken in zijn oratie op donderdag 9 juni 2011 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Financieel analisten vaak te optimistisch
Financieel analisten die winsten verkeerd voorspellen zijn vaak te optimistisch. Dat blijkt uit het proefschrift 'Essays in Corporate Finance and Accounting' van Felix Lamp. Lamp promoveert op donderdag 14 juni 2011 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Vreemde talen in reclame vertekenen emoties
Vreemde talen zijn over het algemeen niet geschikt voor het leggen van emotionele associaties. Het gebruik van andere talen in marktonderzoek kan bovendien leiden tot een overschatting van emotionele reacties: mensen zeggen in een vreemde taal sneller dat ze zich gelukkig voelen dan in hun moedertaal. Dat stelt Bart de Langhe in zijn proefschrift Contingencies – Learning Numerical and Emotional Associations in an Uncertain World. Hij promoveert op vrijdag 10 juni 2011 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Eerste uitreiking van het Erkenningscertificaat
Voor de eerste keer heeft de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) Erkenningscertificaten uitgereikt aan studenten, die zich ingezet hebben voor de samenleving. Twintig studenten kregen onlangs in de Faculty Club uit handen van Bart Straatman, lid van het College van Bestuur, deze beloning voor vrijwilligerswerk naast hun studie.
Interim-decaan Rotterdam School of Management, Erasmus University
Het College van Bestuur van de Erasmus Universiteit Rotterdam heeft prof.dr Steef van de Velde benoemd als interim-decaan aan Rotterdam School of Management, Erasmus University. Van de Velde volgt per 1 juli 2011 de huidige decaan George Yip op, die met pensioen gaat.
Persvoorlichting
tel: (010) 408 1216
e-mail: press@eur.nl
www.eur.nl/nieuws