Home » Werkplek » Gebruiksinformatie » Persoonlijke en Gedeelde opslaggebieden

Persoonlijke en Gedeelde opslaggebieden

Opslaggebieden voor bestanden op de kantoorservers

Indien men is aangemeld op de pc-werkplek is men voorzien van een verbinding naar de kantoorservers met toegangsrechten verbonden aan uw account. Op deze netwerkservers beschikt men minimaal over twee opslaglocaties voor bestanden, benaderbaar via drive-F en drive-S.

  • het persoonlijk opslaggebied, drive-F
    standaard opslaglocatie voor bestanden die voornamelijk in "My documents" worden geplaatst. Bestanden en directories onder drive-F zijn alleen voor u als gebruiker toegankelijk
  • het gedeeld opslaggebied, drive-S
    onder drive-S treft de gebruiker mappen aan waartoe men toegang heeft verkregen. Binnen deze gebieden kan men bestanden in een gezamenlijk toegankelijk gebied beheerd delen met anderen.

Bestanden delen met directe collega's en anderen

  • Veelal beschikt men over een afdelingsgebied voor het delen met directe collega's binnen de organisatie
    Men kan deze benaderen onder S:\[uw organisatie]\
  • Aanvullend kan men ook beschikken over gedeelde opslaggebieden die ook toegankelijk zijn voor anderen dan alleen uw organisatie
    Men kan deze benaderen onder S:\EUR-Shared\
  • Binnen een gedeeld gebied kunnen de volgende rechten van toepassing zijn:
    - men heeft alle rechten binnen een deelgebied
    - men heeft alleen het leesrecht op directories en bestanden binnen het deelgebied
  • Een nieuw gedeeld gebied kan men aanvragen bij de ICT Servicedesk

Automatische back-up netwerk opslaggebieden

Deze netwerkgebieden worden o.a. beveiligd door een dagelijkse backup. De backup wordt op een veilige plek opgeslagen. Het terughalen uit een backup van bestanden en directories vindt slechts plaats na het verloren gaan van data als gevolg van technische calamiteiten.

Bestanden op de werkplek

Bestanden die op de PC-werkplek worden opgeslagen dienen altijd op drive-D te staan (drive-C is voornamelijk gereserveerd voor systeem- software, data en bestanden)

Bestanden die men bewaard op drive-D dienen door de gebruiker zelf te worden veilig gesteld. Men kan hiervoor gebruiken maken van diverse soorten opslagmedia zoals CD, DVD, USB-stick, portable drives of andere oplossingen.  Deze vormen van opslagmedia zijn intern verkrijgbaar.

Ter ondersteuning van het werken met CD en DVD media is de werkplek voorzien van de benodigde brandersoftware.



Medewerkers H-gebouw doen vrijwilligerswerk

Op dinsdag 22 mei 2012 gingen bijna 30 vrijwilligers aan de slag.

Microsoft brengt opslagruimte SkyDrive terug, kijk snel hoe je 25GB kunt behouden in 24EUR7

Huidige 24EUR7-gebruikers kunnen 25GB behouden door een instelling in SkyDrive te veranderen.

Student Volgende Storage 2 weken langer beschikbaar

Student Volgende Storage tot vrijdag 11 mei beschikbaar in plaats van tot vrijdag 27 april.

Student Volgende Storage houdt op per 27 april 2012!

Eventuele documenten op de SVS kunnen tot 27 april 2012 verplaatst worden naar 24EUR7.

SSC ICT medewerkers ondertekenen Integriteitscode ICT

Op dinsdag 6 maart 2012 hebben medewerkers van het SSC ICT de Integriteitscode ICT ondertekend.