Academische zoekmachines

Google Scholar, de academische zoekmachine van Google, ken je wellicht, maar er bestaan ook andere zoekmachines gericht op het vinden van wetenschappelijke literatuur.
Een selectie:
- BASE - Bielefeld Academic Search Engine
BASE, gemaakt door Bielefeld University Library, is een zoekmachine speciaal voor wetenschappelijke open access bronnen. Ook het repository van de EUR is opgenomen in BASE. - RefSeek
"RefSeek offers students comprehensive subject coverage without the information overload of a general search engine—increasing the visibility of academic information and compelling ideas that are often lost in a muddle of sponsored links and commercial results". - sEURch
De zoekmachine van de EUR - integreert het zoeken in een groot deel (ca 80%) van het aanbod van de UB, waardoor je met één zoekopdracht in vele bestanden tegelijk zoekt.
Een uitgebreidere lijst van zoekmachines die handig kunnen zijn voor studenten, vind je hier.
Publicatiedatum: donderdag, 26 mei 2011


