Cursus Opleiding Strategisch Gedrag
- Datum(s)
1 juni 2021
- Kosten
€ 975,- (vrijgesteld van btw)
Rommelen met informatie, free riding, lekken, bluffen, ja-zeggen-neen-doen. Allemaal voorbeelden van strategisch gedrag. Dit soort gedrag komt overal voor, in allerlei processen, in allerlei gradaties en op alle niveaus. De 1-daagse Masterclass Strategisch Gedrag leert je hoe je strategisch gedrag kunt herkennen en hoe je het effectief kunt inzetten in processen.
Je kunt nog zo bedreven zijn in procesmanagement, je blijft afhankelijk van de gedragingen van de andere spelers in deze besluitvormingsprocessen. En ook deze spelers zullen zich strategisch gedragen, d.w.z. ze zijn niet altijd coöperatief en zijn niet altijd transparant. Integendeel.
Het behoeft geen toelichting dat dit gedrag processen kan verstoren. Het kan vertrouwen ondermijnen en samenwerking onder druk zetten. Anderzijds: iedereen gedraagt zich wel eens strategisch en toch blijft procesmanagement effectief. Sterker nog: een beetje strategisch gedrag is vaak onmisbaar om iets voor elkaar te krijgen. Strategisch gedrag kan en is onmisbaar om processen succesvol te doen zijn!
De masterclass heeft het karakter van een interactief gesprek. Deelnemers brengen hun eigen cases in en geven hun eigen overwegingen. Collega-deelnemers en de docent reageren hierop. De docent weeft in deze discussie klein blokjes ‘college’ in, waarin lichtvoetig enkele bruikbare noties uit de theorie worden samengevat en gepresenteerd. Deze noties worden gelardeerd met vele voorbeelden uit de wereld van het bestuur, de internationale politiek en het alledaagse leven. Hiernaast zijn er cases in de vorm van groepsopdrachten.
Resultaten
Op het einde van de dag:
- Weet je wat strategisch gedrag is;
- Herken je strategisch gedrag in de processen waarin je deelneemt;
- Vormt je een genuanceerde mening over de toelaatbaarheid van strategisch gedrag;
- Beter dan voorheen leer je effectief en acceptabel strategisch gedrag te doseren.
Datums
Deze masterclass vindt plaats op dinsdag 1 juni 2021 (start 09.30 uur - einde 17.00 uur).
Doelgroep
Deze dag is interessant voor iedereen die opereert in netwerken waarin personen en organisaties actief zijn, afhankelijk zijn van elkaar om succesvol te zijn, maar waar samenwerking toch niet vanzelfsprekend is. Inspirerend voor iedereen die meer wil weten over de waas van mysterie waarin Strategisch Gedrag is gehuld. Hoe kun je tot strategisch gedrag komen of is het een kwestie van creativiteit en intuïtie?
Strategisch gedrag is relevant voor de private sector, de publieke sector en in de semi-publieke sector. Het speelt tussen organisaties maar ook in organisaties tussen personen.
Docenten
De docent is Prof. mr. dr. Ernst ten Heuvelhof, Hoogleraar Bestuurskunde aan de faculteit Techniek, Bestuur en Management van de Technische Universiteit Delft. Hij publiceert over complexe besluitvormingsprocessen, over procesmanagement en over ontwikkelingen in de nutssectoren. In 2016 heeft hij een boek gepubliceerd over strategisch gedrag. Hiernaast adviseert hij (semi-)overheden en vervult hij een aantal maatschappelijke functies.
Contact
Neem bij vragen contact op met Mariëlle Elenbaas, Adviseur opleidingen
- E-mailadres
- Telefoon
- 010 408 2126

- Datum(s)
1 juni 2021
- Kosten
€ 975,- (vrijgesteld van btw)
- BTW
- Niet van toepassing
- Tijdsduur
- 1 dag
- Aangeboden door
- Erasmus Academie
- Discipline
- Gedrag en maatschappij
- Type
- Cursus | Executive programma
- Voertaal
- Nederlands
- Bekostiging
- Privaatonderwijs