PhD defence E.E.A.P. (Evalyn) Mulder

Melanoma Matters. Optimizing treatment in patients with cutaneous melanoma

On Wednesday, 15 June 2022, E.E.A.L.P. Mulder will defend her PhD dissertation, entitled: ‘Melanoma Matters. Optimizing treatment in patients with cutaneous melanoma’.

Promotor
Prof.dr. C. Verhoef
Promotor
Prof.dr. S. Sleijfer
Co-promotor
Dr. D.J. GrĂ¼nhagen
Co-promotor
Dr. A.A.M. van der Veldt
Date
Wednesday 15 Jun 2022, 10:30 - 12:00
Type
PhD defence
Space
Professor Andries Querido room
Building
Education Center
Location
Erasmus MC
Add to calendar

Proefschrift in het kort:

Het melanoom is de meest agressieve vorm van huidkanker en ontstaat vanuit de pigment producerende cellen, de melanocyten. De incidentie van melanoom is hoog en neemt toe, van 2,860 in 2001 tot 7,530 in 2021 in Nederland. Tot enkele jaren geleden was de levensverwachting bij patiënten met de diagnose inoperabel of uitgezaaid melanoom zeer slecht. Het afgelopen decennium is er veel veranderd in de behandeling van patiënten met een melanoom en is de levensverwachting aanzienlijk toegenomen.

Met deze behandelmogelijkheden is een nieuw tijdperk aangebroken en dit brengt uitdagingen met zich mee. Dat er nu meer kan, betekent niet dat elke patiënt hierbij gebaat is. Dit proefschrift behandelt de huidige ontwikkelingen en uitdagingen ten aanzien van het optimaliseren van de behandeling van patiënten met een melanoom. Deel I beschrijft de rol van prognostische en predictieve biomarkers om patiënten met stadium I-III melanoom te identificeren die een risico lopen op terugkeer van de ziekte en die baat kunnen hebben bij systemische behandeling en wie niet. Deel II illustreert de sociaaleconomische impact van adjuvante behandelstrategieën (stadium III) en manieren om de behandeling en het gebruik van middelen in de gezondheidszorg te optimaliseren (stadium III-IV). Deel III richt zich op de lokale behandeling met talimogene laherparepvec (T-VEC) voor inoperabel stadium III/stadium IV melanoom.

Om de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden moeten we ons bewust worden van de dilemma's en inzetten op goede samenwerking tussen alle belanghebbenden.

More information

The public defence will begin exactly at 10.30 hrs. The doors will be closed once the public defence starts, latecomers can access the hall via the fourth floor. Due to the solemn nature of the ceremony, we recommend that you do not take children under the age of 6 to the first part of the ceremony.

A live stream link has been provided to the candidate.

Compare @count study programme

  • @title

    • Duration: @duration
Compare study programmes