Publieksdag ACEI 24 juni 2025

Shops with colourful fronts

Op 24 juni 2025 organiseren de internationale conferentie over culturele economie (ACEI) en de EUR een publieksdag.

Datum
dinsdag 24 jun 2025, 09:00 - 18:00
Type
Congres
Locatie

Campus Erasmus University, CB1 - Theil Building

Register here! Voeg toe aan agenda

De toekomst van de culturele en creatieve economie 

Doe mee aan het programma ' De toekomst van de culturele en creatieve economie' op dinsdag 24 juni 2025. Het wordt een dag over de uitdagingen en mogelijkheden van de creatieve economie, samen met beleidsmakers, academici, de industrie en professionals. 
We nodigen speciaal onze alumni van de MA Cultural Economics and Entrepreneurship uit. 
De dag wordt georganiseerd door de Erasmus Universiteit Rotterdam en deelname is gratis. Registreer je voor dit evenement via de groene knop register here!

Programma

TijdstipActiviteit
09:00Registratie
09:30Welkom
Opening door het organisatieteam en welkomstwoord door College van Bestuur van de Erasmus Universiteit
10:00Keynote door Prof. Ruth Towse, gevolgd door Q&A
11:00Koffiepauze
11:15Alumni panel: Inzichten van ontwikkelingsexperts
Met:
Aylin Beijersbergen (Museumvereniging)
Josje Stoel (Stichting Monumentenbezit)
Loes Hoogenboom (ESHCC)
Maartje Janse (SECRID)
Roos Bernelot Moens (Nationale Opera & Ballet)
12:30Lunch en pitches van lokale projecten van EUR en uit Rotterdam
14:00Innovatie in de creatieve en culturele sector
Introducties and panel met Gijs Gootjes (EIT Culture & Creativity), Wim Pijbes (Droom en Daad) en anderen. Moderator Astrid Manden-Benneker
15:30Cultureel ondernemerschap
Introducties en panel met Arnold van den Water (Concrete Culture), Ellen Loots (ESHCC) en anderen. Moderator: Farshida Zafar.
17:00Receptie
  
Ruth Towse

Keynote spreker Ruth Towse: 'Waar staan WE nu met cultural economics?'

The titel van mijn keynote is 'Where are WE Now in Cultural Economics?' 
Ruth Towse, voormalig Professor van Erasmus University Rotterdam, is op dit moment Professor Economics of Creative Industries bij het Centre for Intellectual Property Policy and Management (CIPPM) op Bournemouth University. Haar werk gaat over de economie van copyright en cultural economics.
Towse was redacteur bij the Journal of Cultural Economics van 1993-2002, President van de ACEI van 2006-2008 en is een Distinguished Fellow van de ACEI.

Wat kun je verwachten?

  • inzicht in de laatste trends en onderzoeken op het gebied van cultural economics
  • meer begrip van de veranderende rol van copyright in de creatieve industrie
  • een kans om gelijkgestemde academici en professionals te ontmoeten
Logo ACEI conference 2025

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen