Op 24 juni 2025 organiseren de internationale conferentie over culturele economie (ACEI) en de EUR een publieksdag.
- Datum
- dinsdag 24 jun 2025, 09:00 - 18:00
- Type
- Congres
- Locatie
Campus Erasmus University, CB1 - Theil Building
De toekomst van de culturele en creatieve economie
Doe mee aan het programma ' De toekomst van de culturele en creatieve economie' op dinsdag 24 juni 2025. Het wordt een dag over de uitdagingen en mogelijkheden van de creatieve economie, samen met beleidsmakers, academici, de industrie en professionals.
We nodigen speciaal onze alumni van de MA Cultural Economics and Entrepreneurship uit.
De dag wordt georganiseerd door de Erasmus Universiteit Rotterdam en deelname is gratis. Registreer je voor dit evenement via de groene knop register here!
Programma
Tijdstip | Activiteit |
---|---|
09:00 | Registratie |
09:30 | Welkom Opening door het organisatieteam en welkomstwoord door College van Bestuur van de Erasmus Universiteit |
10:00 | Keynote door Prof. Ruth Towse, gevolgd door Q&A |
11:00 | Koffiepauze |
11:15 | Alumni panel: Inzichten van ontwikkelingsexperts Met: Aylin Beijersbergen (Museumvereniging) Josje Stoel (Stichting Monumentenbezit) Loes Hoogenboom (ESHCC) Maartje Janse (SECRID) Roos Bernelot Moens (Nationale Opera & Ballet) |
12:30 | Lunch en pitches van lokale projecten van EUR en uit Rotterdam |
14:00 | Innovatie in de creatieve en culturele sector Introducties and panel met Gijs Gootjes (EIT Culture & Creativity), Wim Pijbes (Droom en Daad) en anderen. Moderator Astrid Manden-Benneker |
15:30 | Cultureel ondernemerschap Introducties en panel met Arnold van den Water (Concrete Culture), Ellen Loots (ESHCC) en anderen. Moderator: Farshida Zafar. |
17:00 | Receptie |

Keynote spreker Ruth Towse: 'Waar staan WE nu met cultural economics?'
The titel van mijn keynote is 'Where are WE Now in Cultural Economics?'
Ruth Towse, voormalig Professor van Erasmus University Rotterdam, is op dit moment Professor Economics of Creative Industries bij het Centre for Intellectual Property Policy and Management (CIPPM) op Bournemouth University. Haar werk gaat over de economie van copyright en cultural economics.
Towse was redacteur bij the Journal of Cultural Economics van 1993-2002, President van de ACEI van 2006-2008 en is een Distinguished Fellow van de ACEI.
Wat kun je verwachten?
- inzicht in de laatste trends en onderzoeken op het gebied van cultural economics
- meer begrip van de veranderende rol van copyright in de creatieve industrie
- een kans om gelijkgestemde academici en professionals te ontmoeten
