Cursus Rekenkameronderzoek

Introduction

De cursus Rekenkameronderzoek is bedoeld om handvatten te bieden voor het opzetten en (laten) uitvoeren van kwalitatief hoogwaardig rekenkameronderzoek.

Key Facts & Figures

Type
Course
Duration
5 days
Instruction language
Nederlands

Start dates for: Rekenkameronderzoek

2025: 7, 8, 9 oktober en 5 en 6 november. 

Loading...

De 5-daagse postacademische cursus Rekenkameronderzoek wordt verzorgd door de Erasmus Universiteit Rotterdam in samenwerking met de NVRR en is bedoeld om handvatten te bieden voor het opzetten en (laten) uitvoeren van kwalitatief hoogwaardig rekenkameronderzoek. In oktober en november 2025 vindt de cursus voor de 20e keer plaats. 

Het uitvoeren van rekenkameronderzoek is een opgave waar alle gemeenten, provincies en waterschappen in Nederland verantwoordelijk voor zijn. Dit onderzoek wordt uitgevoerd door lokale rekenkamers en rekenkamercommissies.

Er zijn de afgelopen jaren enorm veel rekenkameronderzoeken verschenen en deze werken op allerlei manieren door in het openbaar bestuur. Het is van belang de impact van rekenkameronderzoek zo groot mogelijk te laten zijn. Doorwerking van rekenkameronderzoek wordt in hoge mate gefaciliteerd door een onberispelijke kwaliteit van het onderzoek.

Inhoud

De cursus richt zich in het bijzonder op:

  • het opzetten en uitvoeren van rekenkameronderzoek
  • de methodisch-technische aspecten van rekenkameronderzoek
  • de doorwerking van rekenkameronderzoek, bijvoorbeeld de strategische meerwaarde van onderzoek, de bruikbaarheid en de mogelijke effecten van onderzoek

Voor wie

De cursus is een postacademische opleiding en vooral bedoeld voor hbo- en wo- afgestudeerden die beroepshalve betrokken zijn bij de organisatie en uitvoering van rekenkameronderzoeken op provinciaal en gemeentelijk niveau. Bijvoorbeeld voor:

  • voorzitters, secretarissen en leden van lokale rekenkamers en rekenkamercommissies
  • onderzoekers van provinciale rekenkamers en rekenkamers van waterschappen
  • mensen die geïnteresseerd zijn in rekenkameronderzoek en die mogelijk een functie in een rekenkamer willen bekleden

"De cursus heeft mij veel inzicht gegeven in efficiënt en effectief rekenkamerwerk"

Oud-deelnemer Johan Kok over de cursus

Docenten

Erasmus Universiteit Rotterdam:

  • prof. dr. H.J.M. Fenger.

Gastdocenten:

  • drs. Manus Twisk (Haagse Rekenkamer)
  • mr. drs. Arjan Kok RA (Rekenkamer Metropool Amsterdam)
  • dr. Vincent Homburg (EUR en Universiteit van Tartu)
  • dr. Jan de Ridder (Rekenkamer Amsterdam)
  • dr. Rick Anderson (Gemeente Gouda, Rekenkamer Súdwest-Fryslân  en Rekenkamer Waadhoeke)
  • dr. A. Schilder (Zuidelijke Rekenkamer)
  • dr. mr. N. Nijdam (Algemene Rekenkamer)
  • dr. E. Bosch (Rekenkamer Rotterdam)
  • drs. L. van Aelst (NVRR)

    Contact

    Gène Kerpen

    Programma adviseur

    E-mailadres: essbacademy@essb.eur.nl

    Telefoonnummer: 06-41216920

    "Graag bespreek ik uw leerbehoefte en vragen via een e-meeting, telefoon of per e-mail."

    Picture of Gene Kerpen

    Facts & Figures

    Fee

    € 2250,- (bij het cursusgeld zijn lunches, koffie/thee en cursusmateriaal inbegrepen. Alle bedragen zijn vrijgesteld van btw)

    Ben je lid van de NVRR? Heb je eerder een programma bij ESSB Academy gevolgd? Of je bachelor of master behaald aan Erasmus Universiteit Rotterdam? Dan ontvang je 10 % korting op de cursusprijs.

    Tax
    Not applicable
    Duration
    5 days
    Offered by
    Erasmus School of Social and Behavioural Sciences
    Discipline
    Bestuurskunde
    Course type
    Course
    Instruction language
    Nederlands
    Funding

    private

    Registration

    Compare @count study programme

    • @title

      • Duration: @duration
    Compare study programmes