Jongeren en corona

Actualiteitencollege over hoe jongeren de coronacrisis doorkomen. En hoe helpen we ze aan een goede toekomst ná de crisis?

Datum
donderdag 25 mrt 2021, 20:00 - 21:00
Type
Algemeen
Gesproken taal
Nederlands
Locatie

Online

Geef je op! Voeg toe aan agenda

Jongeren worden hard getroffen door de coronamaatregelen. Uit onderzoek blijkt dat 75 % van de jongeren tussen 18 en 35 jaar op dit moment mentale klachten heeft. Het gebrek aan sociaal contact en afleiding zorgt voor stress en moedeloosheid bij deze groep. 

Wetenschappers zijn hard bezig om oplossingen aan te dragen voor jongeren in deze crisis. Het SYNC Lab (Erasmus Universiteit Rotterdam) doet al sinds het begin van de coronacrisis onderzoek naar hoe jongeren de crisis ervaren en we ze de crisis door kunnen helpen. Daarbij worden jongeren zelf ook actief betrokken en wordt hen gevraagd naar tips & tricks hoe bijvoorbeeld toch vrienden te zien, muziek te maken of aan school of studie te werken? 

Tijdens dit Actualiteitencollege deelt Suzanne van de Groep, een van de onderzoekers van SYNC Lab, haar kennis en geeft inzage in de resultaten van het onderzoek om zo een antwoord te vinden op de volgende vragen: hoe komen jongeren de coronacrisis door? En hoe helpen we ze aan een goede toekomst ná de crisis?

Na afloop van het Actualiteitencollege geeft Mathilde Lones van het Rotterdamsch Studenten Gezelschap - winnaar van de prijs voor het beste idee om coronabesmetting onder studenten tegen te gaan – en Lotte van den Bergh van den Rotterdamse Kamer van Verenigingen, een eerste reactie en is er ruimte voor vragen van en een gesprek met het online publiek. Heb jij een oplossing voor (andere) jongeren om deze coronacrisis dragelijker te maken? Meld je dan nu aan voor dit actualiteitencollege! Studenten kunnen gratis deelnemen met de volgende code: 234765

Meer informatie

Datum: 25 maart 2021
Tijd: 20.00 u
Locatie: Online 
Gratis code voor studenten: 234765

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen