Stepbrother, I am stuck! Er wordt gezegd dat het grootste deel van het internet uit porno bestaat. Deze expliciete content heeft een grote invloed op seksuele verwachtingen en stereotypen binnen de samenleving. Wat is aantrekkelijk? Wat is (ab)normaal? En wat is de rol van een porno regisseur in dit alles?
- Datum
- woensdag 7 okt 2026, 19:30 - 21:00
- Type
- Lezing
- Gesproken taal
- Engels
- Locatie
Erasmus Paviljoen Theater
Tijdens deze avond over porno zullen we ingaan op de resultaten van onderzoek uitgevoerd door ons eigen SPICE Hub. We zullen live porno bekijken met commentaar van een porno-onderzoeker, en in gesprek gaan met een porno regisseur over hun vak en de rol van de (fe)male gaze.
- Samira van Bohemen, leider van het PORN-types project, zal ons vertellen over het onderzoek bij de SPICE Hub en het belang van porno-onderzoek in een academische context.
- Michael Giffin zal ons de bevindingen presenteren van het ‘Sexperiment’ dat werd uitgevoerd op het Lowlands-festival, waar werd onderzocht hoe seksuele stereotypen zich in onze lichamen manifesteren.
- Jennifer Lyon Bell, regisseur van expliciete arthouse-films en oprichter van Blue Artichoke Films, zal vertellen over het creëren van feministische erotische content en de manier waarop deze in wisselwerking staat met het dominante narratief binnen porno.
De SPICE Hub is een onderzoekshub binnen de Erasmus Universiteit dat onderzoekt hoe seksualiteit, plezier, identiteit, cultuur en emotie ons dagelijks leven, onze relaties en onze samenlevingen vormgeven.
- Meer informatie
Datum: Woensdag 7 oktober
Tijd: 19:30 – 21:00
Locatie: Erasmus PaviljoenTicket informatie
Toegang: gratis, reserveren sterk aanbevolen.
Georganiseerd door Studium Generale en SPICE Hub
- Gerelateerde links
- Follow the Studium Generale newsletter!

