Promotie A.M.L. (Andrea) Bussé

Op woensdag 30 juni 2021 verdedigt A.M.L. Bussé haar proefschrift, getiteld: ‘Existing Newborn and Childhood Hearing Screening Programmes in Europe & Implementation of Newborn Hearing Screening in Albania’.

Promotor
Prof.dr. H.J. de Koning
Promotor
Prof.dr. H.J. Simonsz
Promotor
Dr.ir. A. Goedegebure
Datum
woensdag 30 jun 2021, 15:30 - 17:00
Type
Promotie
Ruimte
Professor Andries Querido zaal
Gebouw
Onderwijscentrum
Locatie
Erasmus MC
Voeg toe aan agenda

In dit proefschrift, dat werd uitgevoerd binnen de EUSCREEN-studie, werd een grootschalig internationaal onderzoek voltooid waarbinnen informatie over gehoorscreeningsprogramma's bij kinderen werd verzameld. Om deze gegevens te verzamelen, werd een uitgebreide vragenlijst verspreid onder gehoorscreeningsdeskundigen in alle landen van Europa. Deze informatie werd aangevuld met bijkomende demografische informatie om de verschillen tussen gehoorscreeningsprogramma's beter te begrijpen. 
Bij de neonatale gehoorscreening was de keuze van het protocol gerelateerd aan de gezondheidsuitgaven en ontwikkelingsindex van een land. Het dekkingspercentage in de eerste screeningsstap was hoog, de verwijzingspercentages waren lager wanneer programma's de kinderen minstens 24 uur na de geboorte screenden en programma's met meer screeningsstappen, waarbij ook aABR werd gebruikt, verwezen minder kinderen voor een diagnostisch onderzoek. Slechts een paar landen voerden gehoorscreening uit in de kindertijd na de neonatale periode.

Verder werd er een model ontwikkeld om de kosteneffectiviteit van een gehoorscreeningsprogramma in een land te berekenen en te vergelijken, rekening houdend met de lokale omstandigheden. Ter voorbereiding van de implementatie van een neonataal gehoorscreeningsprogramma in Albanië, heeft dit model verschillende opties vergeleken. Gehoorscreening werd met succes geïmplementeerd in drie provincies in Albanië. Het dekkingspercentage van het gehoorscreeningsprogramma in Albanië was hoog, maar een groot aantal kinderen kwam niet terug voor het geplande vervolgonderzoek. De resultaten van deze implementatiestudie worden teruggekoppeld naar het model om de voorspellingen te verbeteren.

De promoties vinden, in verband met het coronavirus, niet op de gebruikelijke wijze publiekelijk plaats in de Senaatszaal of in de Professor Andries Queridozaal. De kandidaten zullen hun proefschrift in een klein gezelschap of online verdedigen.

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen