Promotie D. (Delal) Akdeniz

Identifying Risk Factors Associated with Contralateral Breast Cancer

D. Akdeniz verdedigt haar proefschrift op woensdag 10 mei 2023, getiteld: ’Identifying Risk Factors Associated with Contralateral Breast Cancer‘.

Promotor
Prof.dr. S. Sleijfer
Promotor
Prof.dr. E.W. Steyerberg
Promotor
Prof.ir.dr. M.K. Schmidt
Co-promotor
Dr. M.J. Hooning
Datum
woensdag 10 mei 2023, 13:00 - 14:30
Type
Promotie
Ruimte
Professor Andries Querido zaal
Gebouw
Onderwijscentrum
Locatie
Erasmus MC
Voeg toe aan agenda

Samenvatting:

Vrouwen die eenmaal borstkanker hebben gehad hebben een nog hoger risico om opnieuw een nieuwe borstkanker in de andere borst te ontwikkelen. In dit proefschrift hebben wij onderzoek gedaan naar de verschillende factoren die geassocieerd kunnen zijn met het risico op een nieuwe borstkanker. Er zijn verschillende factoren geassocieerd met het risico op een 2e nieuwe borstkanker in de andere borst. Allereerst zijn bepaalde genetische mutaties zoals BRCA1/2 en CHEK2c.1100delC geassocieerd met het hoogste risico op een tweede nieuwe borstkanker. Daarnaast zijn familiegeschiedenis, een jonge leeftijd ten tijde van de eerste borstkanker, een verhoogd BMI, het hebben van een lobulaire eerste borstkanker van het lobulaire (gemixte) type, een oestrogeen-ongevoelige eerste tumor, het krijgen van radiotherapie voor de eerste borstkanker, alcoholgebruik en een maternale leeftijd van >25 jaar bij de eerste voltooide zwangerschap  geassocieerd met een verhoogd risico op een 2e nieuwe tumor in de andere borst. Chemotherapie, endocriene therapie, meer dan 4 voltooide zwangerschappen en een jonge leeftijd bij aanvang van de menopauze zijn geassocieerd met een verlaagd risico.

Meer informatie

De openbare verdediging zal exact om 13.00 uur beginnen. De deuren zijn gesloten zodra de openbare verdediging start, laatkomers kunnen via de vierde verdieping toegang krijgen tot de zaal. Gezien het plechtige karakter van de bijeenkomst adviseren wij om kinderen onder de 6 jaar niet naar het eerste gedeelte van de ceremonie mee te nemen.

Er is aan kandidaat een livestreamlink verstrekt.

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen