Promotie V. (Vincent) Eggerding

Op donderdag 17 juni 2021 verdedigt V. Eggerding zijn proefschrift, getiteld: ‘Optimal Treatment for Patients after Anterior Cruciate Ligament Rupture’.

Promotor
Prof.dr. S.M.A. Bierma - Zeinstra
Co-promotor
Dr. D.E. Meuffels
Co-promotor
Dr. M. Reijman
Datum
donderdag 17 jun 2021, 13:00 - 14:30
Type
Promotie
Ruimte
Senaatszaal
Gebouw
Erasmus Gebouw
Locatie
Campus Woudestein
Voeg toe aan agenda

Een gescheurde voorste kruisband is een groot knieletsel, welke vaker voorkomt bij jonge sporters. Op korte termijn kan dit leiden tot instabiliteit en op de lange termijn tot artrose. De optimale behandeling voor de individuele patiënt na een gescheurde voorste kruisband blijft onduidelijk. Behandeling kan bestaan uit een vroegtijdige reconstructie van de voorste kruisband of een oefenprogramma onder begeleiding van de fysiotherapeut gevolgd door een reconstructie van de voorste kruisband als sprake is van terugkerende instabiliteit. In dit proefschrift werden verschillende aspecten van de behandeling onderzocht. Hiervoor werd een multicenter gerandomiseerde studie opgezet, de COMPARE studie. Patiënten van 18 tot 65 jaar met een gescheurde voorste kruisband in de afgelopen 2 maanden werden gevraagd om deel te nemen. Deze patiënten werden vervolgens ofwel behandeld met een vroegtijdige reconstructie of een revalidatie van minimaal 3 maanden optioneel gevolgd door een reconstructie indien sprake was van instabiliteit of onvermogen tot terugkeer naar sport. Patiënten werden voor 2 jaar gevolgd met behulp van klinische uitkomstmaten.

De promoties vinden, in verband met het coronavirus, niet op de gebruikelijke wijze publiekelijk plaats in de Senaatszaal of in de Professor Andries Queridozaal. De kandidaten zullen hun proefschrift in een klein gezelschap of online verdedigen.

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen