Promotie A. ( Antonio) Lopez Marin

Translationele engineering van minimaal invasieve instrumenten

Op woensdag 5 november 2025 verdedigt A. Lopez Marin het proefschrift met de titel: Translationele engineering van minimaal invasieve instrumenten

Promotor
Prof. dr. G. van Soest
Promotor
Prof. dr. ir. A.F.W. van der Steen
Datum
woensdag 5 nov 2025, 10:30 - 12:00
Type
Promotie
Ruimte
Professor Andries Querido zaal
Gebouw
Onderwijscentrum
Locatie
Erasmus MC
Voeg toe aan agenda

Hieronder volgt een korte samenvatting van het proefschrift: 

Hart- en vaatziekten en slokdarmkanker komen veel voor en worden vaak laat ontdekt. Dit proefschrift ontwikkelt en test minimaal invasieve instrumenten om ziekte eerder op te sporen en de behandeling te sturen met minder belasting voor patiënten. We gebruiken drie beeldvormingstechnieken: echografie (US), fotoakoestische beeldvorming (PA) en optische coherentietomografie (OCT). De instrumenten ontwikkelen zich van labprototypes naar ontwerpen die geschikt zijn voor klinische toepassing, met aandacht voor stabiele beeldopname, minder artefacten, heldere interpretatie en een goede inpassing in klinische werkprocessen. De haalbaarheid wordt aangetoond bij beeldvorming van de kransslagaders en de slokdarm. De resultaten beschrijven praktische ontwerpkeuzes en controles, signaleren belemmeringen voor invoering en wijzen op een duidelijke route van onderzoek naar de dagelijkse zorg.

Meer informatie

De openbare verdediging zal exact om 10.30 uur beginnen. De deuren zijn gesloten zodra de openbare verdediging start, laatkomers kunnen geen toegang krijgen tot de zaal. Gezien het plechtige karakter van de bijeenkomst zijn kinderen onder de leeftijd van 6 jaar niet toegestaan tijdens het eerste gedeelte van de ceremonie. 

Er is aan kandidaat een livestreamlink verstrekt. 

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen