P. Pisterzi verdedigt haar proefschrift op woensdag 13 september 2023, getiteld: ’Het maken van de hematopoëtische niche‘.
- Promotor
- Co-promotor
- Datum
- woensdag 13 sep 2023, 13:00 - 14:30
- Type
- Promotie
- Ruimte
- Professor Andries Querido zaal
- Gebouw
- Onderwijscentrum
- Locatie
- Erasmus MC
Hieronder volgt een korte samenvatting van het proefschrift:
De beenmergniche verleent instructieve signalen om het onderhoud en de functie van hematopoëtische stamcellen (HSC) te waarborgen en orkestreert de ontwikkeling, het onderhoud en de regeneratie van het beenmerg. HSC-niches zijn reeds de focus geweest van tal van studies, maar een beter begrip van populaties en moleculaire routes die beenmerg (re)generatie aansturen, is nog steeds vereist. Het ontrafelen van de belangrijkste spelers die bij deze processen betrokken zijn, is met name relevant in de context van therapie-geïnduceerd beenmergletsel en kan helpen behandelingen te ontdekken die beenmergherstel kunnen bevorderen. In dit proefschrift hebben we de micro-omgeving van het beenmerg bestudeerd tijdens ontwikkeling en in de context van herstel na chemotherapeutisch letsel, om meer licht te werpen op populaties en routes die een sleutelrol spelen in bovengenoemde processen.
- Meer informatie
De openbare verdediging zal exact om 13.00 uur beginnen. De deuren zijn gesloten zodra de openbare verdediging start, laatkomers kunnen via de vierde verdieping toegang krijgen tot de zaal. Gezien het plechtige karakter van de bijeenkomst adviseren wij om kinderen onder de 6 jaar niet naar het eerste gedeelte van de ceremonie mee te nemen.
Er is aan kandidaat een livestreamlink verstrekt.
