Op 17 september 2021 verdedigt W.J. Goedegebuure zijn proefschrift, getiteld: ‘Small for Gestational Age: Adult metabolic and cardiovascular health and long-term safety of growth hormone treatment’.
- Promotor
- Co-promotor
- Datum
- vrijdag 17 sep 2021, 13:00 - 14:30
- Type
- Promotie
- Ruimte
- Senaatszaal
- Gebouw
- Erasmus Gebouw
- Locatie
- Campus Woudestein
Deze thesis beschrijft de concluderende onderzoeken die verricht zijn in een grote populatie (jong-)volwassenen met een te laag geboortegewicht voor de zwangerschapsduur (SGA-geboorte). Ongeveer 10% van de kinderen die SGA geboren zijn, hebben vervolgens geen inhaalgroei en hebben daardoor een persisterend kleine lengte. Groeihormoonbehandeling en uitstel van de puberteit met gonadotropin-releasing hormone agonist (GnRHa) kan ervoor zorgen dat deze lengte alsnog wordt ingehaald, hetgeen resulteert in een lengte binnen de normale range. De lange termijn effecten van SGA-geboorte en deze behandelingen waren op (jong-)volwassen leeftijd nog niet bekend. In deze these beschrijven we de lange termijn effecten op metabole en cardiovasculaire gezondheid, lichaamssamenstelling, botdichtheid, nierfunctie, cognitie en psychosociaal functioneren.
De promoties vinden niet op de gebruikelijke wijze publiekelijk plaats in de Senaatszaal op campus Woudestein of in de Professor Andries Queridozaal op het Erasmus MC. De kandidaten zullen hun proefschrift in een klein gezelschap of online verdedigen.