Collegegeldtarieven 2027-2028

Wettelijk collegegeldtarief

Het wettelijk collegegeld voor 2027-2028 bedraagt €2.771,-. 
Voor EUC geldt een verhoogd wettelijk tarief van €6.000,-

Om in aanmerking te komen voor het wettelijk collegegeld, moet je aan twee voorwaarden voldoen:

  1. Je hebt een EER-, Zwitserse of Surinaamse nationaliteit, of je voldoet aan de voorwaarden genoemd in artikel 7.45a, lid 1(b) van de WHW; Om uit te zoeken of je aan de nationaliteitsvereiste voldoet, kan je gebruik maken van de website van DUO. Naast deze voorwaarde moet je ook voldoen aan:
  2. Je hebt na 31 augustus 1991 geen gelijkwaardige graad behaald aan een Nederlandse hbo- of wo-instelling. Er geldt een uitzondering voor de studenten die voor het eerst een opleiding op het gebied van gezondheidszorg of onderwijs gaan volgen. Nadat je al een andere graad hebt behaald, mag je ook nog één graad in de gezondheidszorg of één graad in het onderwijs halen. Voor meer informatie hierover, neem contact op met het ESSC. 

Instellingscollegegeld

Als je niet aan beide voorwaarden voldoet, betaal je het instellingstarief. Deze tarieven verschillen per opleiding en per persoon. Hieronder staan alle instellingstarieven van de EUR genoemd op basis van een inhoudelijk cluster per opleidingsrichting. Daarnaast wordt er een onderscheid gemaakt in tarieven voor EER en niet-EER studenten en voor studenten die een tweede bachelor- of mastergraad behalen.

Voor een tweede bachelor of master geldt het instellingstarief, omdat de overheid alleen je eerste bachelor én je eerste master bekostigt.
Voor andere niet-bekostigde opleidingen, zoals executive programma's, bepaalde contractopleidingen, gelden andere tarieven. Deze opleidingen ontvangen geen overheidsfinanciering; daarom wordt het tarief door de opleiding zelf vastgesteld. 
De actuele tarieven voor deze opleidingen zijn te vinden op de webpagina van de betreffende opleiding.
Aan de informatie op deze webpagina kunnen geen rechten worden ontleend voor het betreffende collegejaar of voor toekomstige collegejaren.

Instellingstarieven bachelor 2027-2028

EER Studenten: €8.600

Non-EER Studenten: €14.700

Afwijkende tarieven

Filosofie parttime en Filosofie van een bepaald wetenschapsgebied gelijk aan wettelijk tarief: €2.771

EER Studenten en Non-EER Studenten: €17.800

EER Studenten: €8.600

Non-EER Studenten: €15.200

EER Studenten: €29.300

Non-EER Studenten: €35.000

Afwijkende tarieven

Nanobiologie (Joint Degree met TU Delft) en Klinische Technologie (Joint Degree met TU Delft en Universiteit Leiden): ntb

Kijk hier voor meer informatie over de collegegelden van de TU Delft (joint degrees):

Instellingstarieven master 2027-2028

EER Studenten: €15.300

Non-EER Studenten: €22.800

Afwijkende tarieven

ESSB

Master RePIC
EER Studenten: €9.000
Non-EER Studenten: €18.000

ESPhil

Filosofie parttime, gelijk aan wettelijk tarief: €2.771

Research master Filosofie
EER Studenten: €5.300
Non-EER Studenten: €11.200

ESHPM

Masters parttime
EER Studenten: €7.700
Non-EER Studenten: €11.400

Joint degree European master in Health Economics and Management
EER Studenten: €4.000
Non-EER Studenten: €14.000

ESE

Tinbergen Institute Research Master in Economics (Tinbergen Institute, joint degree met UvA en VU) en Research Master Program Business Data Science (Tinbergen Institute,  joint degree met UvA en VU): €21.200**

EER Studenten: €14.800

Non-EER Studenten: €22.800

Afwijkende tarieven

MAGMa (Managing Art and Cultural Heritage in Global Markets):
EER Studenten: €11.200
Non-EER Studenten: €22.200
 

EER Studenten: €17.900

Non-EER Studenten: €22.800

EER Studenten: €15.300

Non-EER Studenten: €28.800

EER Studenten: €29.300

Non-EER Studenten: €37.000

Afwijkende tarieven

Research Master: €24.500

Nanobiologie (Joint Degree met TU Delft) en Technical Medicine
(Joint Degree met TU Delft): ntb

Kijk hier voor meer informatie over de collegegelden van de TU Delft (joint degrees):

Extra informatie collegegeldtarieven

In de Procedurele regeling inschrijving en collegegeld vind je meer informatie over hoe het collegegeld tot stand komt en voor welke studenten een uitzondering geldt. Ook geeft de pagina Toelichting tarieven hier informatie over.  

Overgangsregeling instellingscollegegeld

Volg je een bachelor bij ESE, ESHPM, ESHCC, ESL, ESPHIL of ESSB en betaal je het niet-EER instellingstarief? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor een overgangsregeling.
Onder deze regeling betaal je in 2027-2028 hetzelfde tarief als in 2025-2026, plus inflatie.

Dus in 2025-2026 was het instellingstarief voor niet-EER studenten €11400 en mag je bij een ononderbroken herinschrijving voor de dezelfde opleiding in 2027-2028 €12.100 betalen i.p.v. €14.700 voor nieuwe inschrijvingen.

Voorwaarden:

  • Je stond in 2025-2026 ingeschreven voor het 1e of 2e jaar van je bachelor aan één van de genoemde faculteiten.
  • Je betaalt het niet-EER instellingstarief.
  • Je schrijft je in 2027-2028 opnieuw in voor dezelfde opleiding.
  • Je inschrijving is ononderbroken.

Deze regeling geldt maximaal 2 jaar: in 2026-2027 en 2027-2028. 

** Tinbergen Institute Research Master in Economics en Research Master Business Data Science: 
EER-masterstudenten die een master hebben afgerond aan UvA, VU of EUR en zich zonder onderbreking inschrijven voor deze master als tweede master, betalen het wettelijk tarief.

De collegegeldtarieven worden vastgesteld per collegejaar. Aan de informatie op deze webpagina kunnen geen rechten worden ontleend voor het betreffende collegejaar of voor toekomstige collegejaren.

Vergelijk @count opleiding

  • @title

    • Tijdsduur: @duration
Vergelijk opleidingen